Site Loader

Jedną z odmian własnej działalności gospodarczej, jest oczywiście sklep spożywczy dostępny online. Czy w naszym kraju, który jest obwarowany wieloma przepisami nielogicznymi, nadal się opłaca prowadzić działalność tego typu?

Na jakie problemu możemy natrafić?

Jeszcze kilka lat temu, niemal na każdym osiedlu można było spotkać nawet kilka sklepów spożywczych. Co ciekawe, każdy z nich funkcjonował wręcz doskonale i zapewniał wszystkim mieszkańcom okolicznym produkty spożywcze, których potrzebowali. To niestety się zmieniło. Główny problem to sam fakt, że pojawiła się spora i silna konkurencja. Mowa o sklepach wielkopowierzchniowych, które nie tylko mają lepszą ofertę, ale także stosują niższe ceny. Trudno jest sklepom spożywczym się z tym zmierzyć.

Na dodatek, sklepy te oferują bardzo często sprzedaż wysyłkową. Dzięki temu klient nie musi nawet wychodzić z domu, aby zrobić zakupy, a ostatni przepis zakazu handli w niedzielę, spowodował dodatkowo skrócenie czasu tygodniowego handlowania.

Jakie są silne strony prowadzenia własnego sklepu spożywczego?

Wszelkie powyższe trudności, które są rzeczywiście raczej poważnym problemem, jednak nie oznaczają, że takowa działalność nie ma swoich pewnych mocnych stron. Tych jest na pewno kilka, co w połączeniu z ich dobrych wykorzystaniem, spowodować może wypracowanie niemałej przewagi nad bardzo dużą konkurencją, co spowoduje, że sklep spożywczy będzie w pełni opłacalnym biznesem.

Sporą zaletą takowego sklepu jest jego elastyczność. Nie stoi w zasadzie nic na przeszkodzie, aby móc reagować na to, jak się zmieniają pory roku, a nawet pogoda. Jeżeli już w kwietniu się zaczynają upały, to nie musimy zamawiać całych partii lodów, czy też piwa. Wystarczy w zupełności, że pojedziemy do hurtowni i dosłownie w ciągu kilku godzin będziemy mieli sklep przepełniony tego typu produktami. Musimy reagować na bieżąco, a na pewno własny sklep spożywczy okaże się strzałem w dziesiątkę. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Post Author: Daniel